Dale of Norway je přední inovátorem v oblasti nové vlny a příze. Všechny naše pleteniny jsou vyrobeny ze 100% prvotřídní a ekologické vlny. Kolekce je navržena z různých typů vlny, od silné norské vlny, která je ideální pro trvanlivé pleteniny jako střední nebo svrchní vrstva oděvu, až po extra jemnou vlnu Merino, která se používá na první vrstvy oblečení nošené přímo na těle. Za použití jedinečné techniky pletení vznikají oděvy zachovávající si výjimečně dlouho své skvělé vlastnosti. 

Galerie

– 100% vlna –

KVALITNĚJŠÍ VLÁKNO

Navzdory technologickému rozvoji syntetických vláken se žádné umělé vlákno nemůže rovnat vlně. Vlna má vynikající schopnost izolace a prodyšnost, reguluje teplotu, absorbuje a odvádí vlhkost, je teplá, dokonce i když je mokrá nebo vlhká, je antibakteriální a zápachu odolná, pružná, není statická a udržuje svůj tvar. A co je nejlepší ze všeho –  je to 100% přírodní a trvale udržitelné vlákno.

ZÁZRAK ODOLNÝ POVĚTRNOSTNÍM VLIVŮM

Za pomocí výzkumu a vývoje byla firma Dale of Norway schopna přijít s konceptem Knitshell (TM), což je vlněná látka, která je odolná proti větru, prodyšná a vodu odpuzující. Jedná se o třívrstvou látku sestávající z vodoodpudivé pleteniny, 100% vlněného pleteného materiálu, který je spojený s prodyšnou větruvzdornou membránou a dále měkkou vnitřní vrstvou, dohromady vytvářející úžasný materiál s technickými vlastnostmi. Koncept Knitshell (TM) je vlastnictvím Dale a firma jej využívá výhradně pro své kolekce svrchního oblečení.

VLNA PŘÍJEMNÁ K NOŠENÍ

Naše superwash merino je jednou z nejlepších vln, která existuje. Vlákno pochází z ovcí merino, které žijí pouze v teplejším podnebí. Merino má velmi jemná a dlouhá stabilní vlákna poskytující pokožce hladký dotek a pohodlí. Všechno naše Merino pochází od certifikovaných dodavatelů, kteří splňují nejpřísnější normy; především šetrnost ke zvířatům a vynikající kvalitu. 


Kolekce