Vzhledem k chladným zimám má Norsko dlouhou tradici  v produkci vlny a úpletů. Krásné tradiční vzory byly většinou inspirovány přírodou a historií. V průběhu posledních 130 let, vyvinula firma Dale of Norway vlastní známé vzory a také přepracovala staré norské vzory. Firma Dale efektivně mění vzory a vytváří tak módní i sportovní oděvy se skutečným příběhem.

Galerie

– Norský design –

SETESDAL

Vzor Setesdal Design evokuje historii a vzpomínky; je to nejuznávanější norský vzor a vzniká už po generace. Jedná se o originální vzor, který stojí za vznikem pojmu „norský svetr“. Malé tečky ve tvaru písmene V jsou známy jako “lusemønster” (vší vzor), zatímco vzor křížů měl chránit před zlými duchy.

AUTENTICKÉ ZPRACOVÁNÍ DETAILŮ

Naši designéři se vždy zaměřují na autentičnost našich oděvů a použití jedinečných prvků pro doplnění mnoha různých typů vzorů. Tyto dekorativní prvky jsou specificky zvoleny pro daný kus oděvu a zahrnují cínové knoflíky, výšivky, úchytky zipu a další ozdoby, které dávají celkovému charakteru oděvu autentický a atraktivní vzhled..

VZORY ISPIROVANÉ KROJI BUNAD

Není náhoda, že Dale of Norway vyvinula jedinečný vzhled a vysoce kvalitní pletené oblečení. Norové ovládali pletení po staletí vzhledem k potřebě praktického, ale také stylového oblečení odpovídajícímu norskému klimatu. Tyto zkušenosti a znalosti přecházely z generace na další generace Norů a firma Dale tak neměla problém najít kvalifikované pletaře a řemeslníky, když v roce 1879 začínala.


Kolekce