TAJEMSTVÍ KVALITY DALE JE V PŘÍRODĚmol

Norská vlna je známá pro svou dlouhodobou kvalitu. Dale of Norway nabízí oblečení z různých druhů kvalitní vlny včetně měkké vlny merino. Všechny oděvy nesou označení Woolmark, které zaručuje, že příze je vyrobena z vysoce kvalitní 100% ovčí vlny.

JAK PRÁT SVETRY ZNAČKY DALE OF NORWAY?

Tento výrobek je vyroben z pravé ovčí vlny, proto bezpodmínečně dodržujte pokyny k údržbě uvedené na etiketě každého výrobku. Na praní musí být použit prací prostředek s neutrálním pH.

Pro veškeré praní používejte prací prostředky určené na vlnu, nejlépe Biowash na vlnu s lanolínem. Biowash prací gel je vyvinut speciálně na praní vlněných oděvů.

Prádlo vždy důkladně vymáchejte. Nepoužívejte aviváž! Při praní v ruce jemně vyždímejte (bez kroucení), případně nechte odkapat. Sušte na rovném prodyšném povrchu. Výrobek jemně napněte do správného tvaru. Svetry s podšívkou lze dosušit na širokém ramínku. Nesušte na přímém slunci nebo v sušičce. Pomačkaná vlna může být přežehlena na nízkou teplotu. Chemické čištění za sucha může snížit jasnost barev a měkkost vlny. Pletené oděvy skladujte složené ne pověšené.

Ovčí vlna je přírodní materiál a může být napadena moly, proto vždy používejte při skladování přípravek proti molům!

Ovčí vlněná příze je vyrobena z velkého množství ovčích chlupů, proto může dojít k uvolnění některých chlupů z příze (vytvoření žmolků). V případě jejich vytvoření (speciálně na místech, která jsou namáhána třením) je opatrně nůžkami zastřihněte, nevytahujte. U oděvů, které nejsou opatřeny podšívkou, dávejte pozor na vytažení příze na rubu látky, hlavně při oblékání a svlékání svetru (např. hodinkami). V případě, že se vám to stane, jemným háčkem z lícové strany přízi opatrně zatáhněte.

symbolyPDF návod ke stažení CZ/SK