Od roku 1956 firma Dale of Norway oficiálně obléká norský národní lyžařský tým do svetrů na všech zimních olympijských hrách a  a mistrovstvích světa. Později byla firma Dale of Norway vybrána Mezinárodním Olympijským Výborem (MOV), aby navrhla svetry pro zimní olympijské hry s právem využít loga olympijských kruhů. Takto se vlastně značka Dale of Norway stala světově známou.

Galerie

– Olympijské hry a světový pohár –

OLYMPIÁDA A SVĚTOVÝ POHÁR

Firma Dale of Norway vyrobila první lyžařský svetr pro norský národní tým v roce 1956 a od té doby s týmem úzce spolupracuje při každých zimních olympijských hrách i mistrovstvích světa. Pro členy týmu je důležité, aby se ve svetrech cítili pohodlně, protože se přesouvají ze sjezdovek na tiskové konference a různé oficiální akce. Vývojové týmy firmy Dale každý rok tvrdě pracují, aby dovedly lyžařské svetry k dokonalosti. 

SOUČÁST NORSKÉ KULTURY

O Norech se říká, že se narodili s “lyžemi na nohou.” Během dlouhých zim, kdy sníh pokrývá celou zem, je lyžování nejen oblíbeným sportem, ale často také nezbytností, jedinou možností, jak se člověk někam dostane. Takže není překvapující, že lyžování je norským národním sportem a sportovci – lyžaři jsou skutečnými hrdiny národa.

OBLÍBENÉ NADČASOVÉ VZORY

Oficiální olympijské svetry a svetry norských lyžařů na mistrovství světa učinily z Dale of Norway synonymum pro lyžování na celém světě. Svetry jsou většinou pojmenovány po místě konání jednotlivých sportovních událostí, například Lillehammer, Calgary a Soči. Svetry s těmito vzory nejsou populární jen během sportovní akce, ale i mnoho let poté a často se stávají sběratelskými předměty.


Kolekce